• Genel Bilgi

  KAPI ÜRETİM TEKNİĞİMİZ

  Kapılarımızı kanatlarını parça, profil çeliklerle değil, yekpare, tüm çelik plakaları yüksek tonajlı (750-900 tonluk) preslerde model ve bükümlerini yaparak monoblok hale getiririz.
  Örneklemek gerekirse otomotiv sektöründeki bir kapı, metal tampon, tencere yapar gibi bütünlük kazandırırız. Kilit ve menteşe bölümlerimize 2-3 mm. Kalınlığında takviye atkılarla güçlendiririz. Çelik konstrüksiyonda parçalı birçok çelik malzemelerin kaynak ve punta ile bir araya gelmesi yöntemi ile değil, yüksek tonajlı pres ve özel büküm makineleri ile birleştirilip, köşelerinden ezilerek 68-90 mm. Kalınlığında kanat haline getirilmesiyle Kapı kanadında yüksek çarpılma emniyeti ve bütünlük kazandırılmaktadır.

  "Quartz Serisi Mobilyalı" ve "Glass Serisi" ürünlerimizde kapı ana kanadı yukarıdaki özelliklerde monoblok kapı olup, üzerine istenilen özelliklerde mobilya eklenerek yapılmaktadır. Bu mobilyalarımızı kendimize özel Eloksallı Alüminyumla tamamlayarak, estetik veda yanıklı bir görünüm kazandırırız.

  Kapı kasalarımız 2 mm. Kalınlığında ve ayarlı kasa özelliğindedir. Tüm imalatımızda olduğu gibi CNC tezgâhlar da ebatlanıp, gerekli delikleri açıldıktan sonra birleştirilmektedir. Kapı kasalarımızda 4 tip imalat yapılmaktadır.
  a) Standart statik boya uygulaması,
  b) Tuana serisi, öngörünümü kapı ile aynı özellikte laminasyonlu ve demonte geçme uygulaması.
  c) Statik boyalı kasa üzerine ahşap kasa kaplama uygulaması,
  d) Quartz seri Kapı kasamızın içinin dekoratif alüminyum kasa ile kaplanması

  Kapıyı tamamlayan aksesuar, kilit, kilit karşılıkları, ayarlı dil, sabit kilit pimleri özenle seçilmekte ve uygulanmaktadır. Özellikle Kapılarımızda kullanılan kilit karşılığı, ayarlı dil ve kapak uygulaması estetik bir görünüme sahip olup, kullanımda ve montajda büyük kolaylık sağlanmaktadır.

  "Monoblok Seri" harici kapı serilerimizde, dış ve iç kapı kolları paslanmazdır. Kapı zırhlarımızda paslanmazla kaplanmaktadır.