• Genel Bilgi

  TEKNİK ÖZELLİKLERİMİZ

  A-Kapılarımızda Galvaniz ve Yekpare plaka Çelik kullanılmaktadır.  Bu önemli bir detay olup, galvanizli çelik malzemede üzerine yapılacak olan laminasyon, poliüretan ve boya uygulamalarında ( DKP ve kara çelik saç yüzeyin temizliği, yağlı olması ve korozyona uğrama olasılığı) en iyi tutunma sağlanmaktadır. Ayrıca zamanla hava koşullarında çeliğin korozyona uğramasını önlemektedir. Çeliği, korozyondan korumanın temel kuralı onu başka bir metal olan çinkoyla kaplamaktır. Çelik eritilmiş çinkoyla kaplandığında, oluşan kimyasal reaksiyon sonrasında çinko, çeliğin yüzeyini kaplar. Çinko, boya gibi sadece çeliğin yüzeyine yapışmakla kalmaz, sonrasında çeliğin bir parçası olur.

  Bu sebeple de gemi yapımı, otomotiv sektörü ve inşaat sektöründe kullanılmaktadır.
 • B-Kapı iç dolgusu olarak Poliüretan kullanmaktayız.  Kapımızın içine yüksek basınçlı, otomatik santrifüj döküm sistemiyle çalışan makinemizden, özel kimyasal formülasyonumuz olan Poliüretan Dökümü sıvı enjekte ederek, 300 tonluk presimizin kasetlerinde kanatlarımızda 45 dansite yoğunluğunda kemikleştiririz. Aşağıda anlatacağımız üstünlüklerinden dolayı ve birçok iç dolgu malzemesinden (izocam, taş yünü ve köpük) farklı olarak kapıya mono blok bir bütünlük kazandırır ve kapı yüzeyinde 40 ton ve üzeri mukavemet kazandırırız. Ayrıca Çelik malzemenin içten korozyona uğraması da önlenir ve yüksek ses, ısı izolasyonunu sağlarız.

  Kapı İç Dolgusu Sert Poliüretan Köpük Üstünlükleri

  1- Poliüretan düzgün bir köpük yapısına sahiptir, yapısındaki hücrelerin % 90-95 i kapalıdır. Bu durum poliüretanların ısı tutuculuğunun mükemmel olmasını, yani dünyada bilinen en iyi yalıtkan olmasını sağlar. Isı iletkenlik katsayısı en düşük köpüklerdir.( ƛ = 0,0023 Watt / Kh). Ayrıca Poliüretanlar 50 desibele kadar ses yalıtımı da sağlamaktadır.
  2- Poliüretanlar iyi yapışma özelliğine sahiptirler. Uygulanan hemen her yüzeye yapışırlar. Poliüretanlar yüksek boyutsal kararlılığa sahiptirler.-30 ile +80 °C arasında hiçbir genleşme göstermediği gibi yapıştığı yüzeyden ayrılmazlar.
  3- Poliüretanlar uzun ömürlü yalıtım malzemesidir. İletkenlik değerleri ƛ=0,0025 – 0,0027 Watt / Kh değerine yükselir.
  4- Poliüretanlar bakteri üretmez, çürümez, koku yapmaz, hijyenik özellikte çağdaş ve teknolojik ürünlerdir. Bu anlamda bu ürünler çevre dostu ürünlerdir.
  Bu sebeplerle de otomobil sanayi başta olmak üzere taşıma, soğutma, yalıtım, mobilya, elektronik, sanayi parçaları üretimi, ayakkabı tabanı ve sağlık sektörü (biyo uyumlu) gibi sektörlerde kullanılmakta tercih edilmektedir.

 • C-Yüzey kaplama ve korumalarımız

  Direk Çelik Üzerine Özel Laminasyon yapmakta ve ahşap vb. malzeme kullanmadan ahşap Görünümü verebilmekteyiz. Birçok serimizde (Hg, Silver, Klasik ve Monoblok Serilerimizde gibi) özel laminasyon bandında ahşap görünümü kazandırılması için özel PVC kaplamamızla lamine edilir. Yapılan kaplama Nordson Poliüretan sistemi kullanılarak sadece Falez Çelik Kapı' da bulunan özel çelik üzeri laminasyon ile çok yüksek değerlerde yapışma, tutunma sağlanmakta ve yüzeysel çizilmelere karşıda eksta bir dayanım kazanmaktadır. Ayrıca ahşap kullanılmadan ahşap görünümü sağlanarak, dış hava şartlarına maruz kalan uygulama alanlarında problemsiz uzun yıllar kullanılabilen tek üründür. Tuana Serilerimizde özellikle Kapı Kasalarında da aynı tekniğin uygulanması iç ve dış cephede Kasa ve Kanat uyumundan dolayı farkımızı göstermektedir.

  Nordson Poliüretan Laminasyonun Diğer Kaplama ve Boya Uygulamalarından Üstünlükleri

  1- Özellikle gözenekli yapıda olan MDF ve Ahşap uygulamalarından farkı, Lamine yapılan, kaplama yapılan materyal çelik olmasından dolayı ıslanmaz ve zamanla üzerine yapılan kaplamayı yapıştığı yüzeyden bırakmaz.

  2- MDF ve benzeri materyallerde yapılan kaplamalar ısıyla reaksiyona gecen tutkallama olduğu için ısı değişiklerinde tekrar reaksiyona geçer. Bozulma, kabarma ve kalkma yaşanırken Nordson Poliüretan laminasyonun da reaksiyon, küllenme bittiğinden ısı değişimlerinde de sorun yaşanmaz.
  Bu sebeple beyaz eşya, dış cephe alüminyum, PVC doğrama gibi Sektörlerde bu teknik tercih edilmektedir.

 • D-Kanat etrafında çepeçevre eloksallı alüminyum profiller kullanmaktayız;

  Alüminyum profillerimiz kendi özel tasarımımız olup, bu profiller ile perçin veya vida gizlenmiş, standartları değişmeyen estetik bir görünüm kazandırılmıştır.

  Paslanmaz Veya Statik Boyalı Çıtalarla Yapılan Uygulamalardan Üstünlükleri:

  1-Paslanmaz veya çelik üzeri statik boyalı malzemeler Levha olarak alınıp, sonradan metal işleme tezgâhlarında kesilip, büküldüğü için Standart kaçması ve görünümünde sehimler görünmektedir. Alüminyum ekstrüzyonla kalıptan çekilen profil de ise sonsuz aynı standartta malzeme elde edilip estetik olarak üstün bir görünüm elde edilmektedir.

  2-Alüminyum ekstrüzyon kalıptan çekilen profil de vida ve perçin yerleri gizlenerek oluşturulmasıyla estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Diğer uygulamalarda levha olan malzemelerin vida veya perçinleri dışından atılır ve her zaman gözle görülen yerde kalır. Uygulama esnasında da sehim ve çökmeler yaşanmaktadır.

  3-Alüminyum profiller de conta kanalları oluşturulması ve yuvaların kendisinde ve contada kenetleme yer almasıyla daha iyi kenetlenen conta yerleştirilebilir. Diğer uygulamalarda ise yapıştırma veya sadece contada tırnağa bağlı uygulanabilir. Bu da zamanla çıkma riski oluşturmaktadır.